Angels & wicca witchcraft
Αγαπητέ αναγνώστη καλώς όρισες στην όμορφη κοινότητα μας. Εδώ θα βρείς λογιών λογιών γνώσεις και μυστικές φόρμουλες για να καλυτερέψεις την ζωή σου!
Angels & wicca witchcraft
Αγαπητέ αναγνώστη καλώς όρισες στην όμορφη κοινότητα μας. Εδώ θα βρείς λογιών λογιών γνώσεις και μυστικές φόρμουλες για να καλυτερέψεις την ζωή σου!
Angels & wicca witchcraft
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Σε έναν κόσμο μεταφυσικού, θεοσοφικού και γεμάτο μαγεια!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση
Αγαπητά μας μέλη μπορείτε να μας βρείτε στην καινούργια μας διεύθυνση που είναι www.spellbook.gr ! Σας περιμένουμε στην υπέροχη παρέα μας!!!!
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» Πραγματοποίηση ευχής.
Αγγελικό ρέικι EmptyΤρι Δεκ 12, 2023 1:10 am από Medea

» Απορία: Παραπάνω από ένα ξόρκι σε ένα κύκλο Σελήνης
Αγγελικό ρέικι EmptyΤρι Φεβ 15, 2022 12:07 pm από Halakatevas

» ΤΟ ΦΥΛΑΧΤΟ ΤΗΣ ΓΗΣ
Αγγελικό ρέικι EmptyΠεμ Αυγ 12, 2021 1:30 am από Asteria

» Ξόρκι για προσέλευση χρήματος 1
Αγγελικό ρέικι EmptyΤετ Ιουλ 07, 2021 9:43 am από secretsoul

» Για να τρέχει πίσω σας.
Αγγελικό ρέικι EmptyΚυρ Απρ 25, 2021 9:22 am από Asteria

» Έχετε απορίες? Δεν καταλαβαίνετε κάτι στα θέματα? Πείτε το ερώτημα σας εδώ και θα απαντηθεί το συντομότερο δυνατό.
Αγγελικό ρέικι EmptyΠαρ Ιαν 22, 2021 12:15 pm από Χλιαρά79

» ξορκι συνάντησης
Αγγελικό ρέικι EmptyΚυρ Μαρ 08, 2020 10:26 am από litsaki30

» Θελω βοηθεια για επαναφορά και επιτελους αγαπη
Αγγελικό ρέικι EmptyΚυρ Ιουλ 08, 2018 1:57 am από alexandra519

» Καινούργια εδώ- επαναφορά
Αγγελικό ρέικι EmptyΠαρ Ιουλ 06, 2018 2:27 am από alexandra519

Κορυφαίοι συγγραφείς
secretsoul
Αγγελικό ρέικι EmptyΑγγελικό ρέικι EmptyΑγγελικό ρέικι Empty 
Kiki
Αγγελικό ρέικι EmptyΑγγελικό ρέικι EmptyΑγγελικό ρέικι Empty 
Light Wizzard
Αγγελικό ρέικι EmptyΑγγελικό ρέικι EmptyΑγγελικό ρέικι Empty 
ΙΚΑΡΟΣ
Αγγελικό ρέικι EmptyΑγγελικό ρέικι EmptyΑγγελικό ρέικι Empty 
Skailer Van Allen
Αγγελικό ρέικι EmptyΑγγελικό ρέικι EmptyΑγγελικό ρέικι Empty 
marula
Αγγελικό ρέικι EmptyΑγγελικό ρέικι EmptyΑγγελικό ρέικι Empty 
prosperity
Αγγελικό ρέικι EmptyΑγγελικό ρέικι EmptyΑγγελικό ρέικι Empty 
kassiani
Αγγελικό ρέικι EmptyΑγγελικό ρέικι EmptyΑγγελικό ρέικι Empty 
melina77
Αγγελικό ρέικι EmptyΑγγελικό ρέικι EmptyΑγγελικό ρέικι Empty 
Selana
Αγγελικό ρέικι EmptyΑγγελικό ρέικι EmptyΑγγελικό ρέικι Empty 
Απρίλιος 2024
ΚυρΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβ
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 82, στις Σαβ Μαρ 06, 2021 5:07 am

 

 Αγγελικό ρέικι

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Αγγελικό ρέικι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αγγελικό ρέικι   Αγγελικό ρέικι EmptyΠαρ Φεβ 12, 2010 3:12 am

Αγγελικό ρέικι

της Βασίλε Λούμι


Οπως μερικοί από σας έχετε ήδη μαντέψει, αν και το αγγελικό ρέικι χρησιμοποιεί σύμβολα κοινά με τα άλλα συστήματα ρέικι, υπάρχει κάτι άλλο που είναι συνδεδεμένο επιπλέον με αυτό το σύστημα, που το διαφοροποιεί εντελώς.

Αυτό το κάτι άλλο είναι η Θεϊκή Δόνηση που συμμετέχει, μαζί με τα σύμβολα του ρέικι, στην εναρμόνιση, τόσο του θεραπευτή, όσο και του θεραπευόμενου, με την ενέργεια της ψυχής τους.

Και είναι η αγγελική δόνηση που, ως προέκταση του Δημιουργού, καθιστά αυτό το γεγονός δυνατό.

Με την καθοδήγηση των αγγέλων, που είναι οντότητες άλλων διαστάσεων από αυτές που εμείς γνωρίζουμε, και μέσα από την θεραπευτική τέχνη του ρέικι, μπορούμε να επρεάσουμε θετικά τα ενεργειακά συστήματα ενός ατόμου ή μίας ομάδας, σύμφωνα πάντα με τη θεϊκή βούληση. Αυτή η επιρροή μπορεί να λάβει χώρα σε φυσικό, συναισθηματικό ή νοητικό επίπεδο.

Το πρότυπο σύστημα του ρέικι έχει δοθεί στην ανθρώπινη φυλή στα χρόνια της Λεμουρίας, στην εποχή της πρωταρχικής εκδήλωσης του ανθρώπου στην 3η Διάσταση.

Εκείνο τον καιρό, η ανθρωπότητα είχε ακόμα γνώση του θεϊκού σχεδίου και του ρόλου της μέσα σ' αυτό και ήταν ακόμα βαθιά συνδεδεμένη με την Πηγή. Μέσα στις χιλιετηρίδες που ακολούθησαν, απομακρύνθηκε όλο και περισσότερο από την θεϊκή δόνηση και από αυτό που γνώριζε ως ρέικι.

Στις τελευταίες δεκαετίες, καταστάσεις και γεγονότα που αφορούν σε όλο τον πλανήτη, έρχονται με μεγάλη ταχύτητα, πολλές αλλαγές και μεταβολές συμβαίνουν στην ενεργειακή δομή της Γης και η συνειδητότητα της ανθρωπότητας εξελίσσεται καθημερινά.

Σ' αυτή τη χρονική στιγμή της ιστορίας της ανθρωπότητας, στην εποχή της ανάληψης, ήταν επιθυμία του Αγγελικού Βασιλείου του Φωτός να εναρμονίσει ξανά το ρέικι με την Θεϊκή Δόνηση. Η αγγελική ενέργεια είναι πια εδώ για να βοηθήσει στο πέρασμα στη Νέα Εποχή, να μας καθοδηγεί, να μας προσφέρει την προστασία που χρειαζόμαστε σ' αυτή τη φάση, να μας περιβάλλει με αγάπη, να μας υπενθυμίζει την καταγωγή και τον πραγματικό σκοπό της ζωής μας.

Το θεραπευτικό σύστημα του αγγελικού ρέικι έχει δοθεί από τον Αρχάγγελο Μέτατρον στον Kevin Core, Αγγλο πνευματικό δάσκαλο και θεραπευτή, μέσω διαλογισμού.

Ο Kevin είναι μέρος της συνειδητότητας που γνωρίζουμε ως Αρχάγγελο Ζοφιήλ, ανήκει δηλαδή στη 2η Θεϊκή Ακτίνα της Αγάπης και της Σοφίας.

Ο σκοπός του σ' αυτή την ενσάρκωση είναι, μεταξύ άλλων, να βοηθήσει την ανθρωπότητα να επανασυνδεθεί με τη Θεϊκή Δόνηση και με κάποιες από τις αρχαιότερες θεραπευτικές τεχνικές και να φέρει την πνευματική αλήθεια σε όλους τους αναζητητές.

Το σεμινάριο του αγγελικού ρέικι στοχεύει να μεταδώσει στο μαθητή ένα ολοκληρωμένο σύστημα θεραπείας σχετιζόμενο με τους αγγέλους και τα σύμβολα του ρέικι.

Ως μέρος του σεμιναρίου, ένας άγγελος θεραπευτής είναι αυτός που κάνει την εναρμόνιση και από εκείνη τη στιγμή θα είναι ο μόνιμος σύντροφος του θεραπευτή, σε όλες τις θεραπείες που θα ακολουθήσουν.

Από την πρώτη στιγμή που γνώρισα το αγγελικό ρέικι, παρόλο που είμαι μάστερ δασκάλα του παραδοσιακού συστήματος Usui και νόμιζα ότι είχα ήδη επαφή με την υψηλότερη υπάρχουσα δόνηση, αισθάνθηκα ότι ολόκληρη η ζωή μου έχει μπει σε μια νέα τροχιά... τίποτα δεν μπορεί να συγκριθεί με την γλυκιά, αλλά δυνατή συνάμα, παρουσία των αγγέλων.

Κατά τη διάρκεια της εναρμόνισης, ο άγγελος μου θεραπευτής ήρθε κοντά μου, με πήρε στην αγκαλιά του και με ανύψωσε, με πήγε σε άλλα επίπεδα της συνειδητότητας, μου έδειξε τη θεϊκή παρουσία μέσα μου και από εκείνη τη στιγμή είναι σύντροφος και καθοδηγητής μου.

Στη ζωή μου έχει έρθει μια νέα πηγή γαλήνης, ηρεμίας, εσωτερικής ασφάλειας, ειρήνης και χαλάρωσης.

Νιώθω βαθιά ευγνωμοσύνη και ευχαριστώ τον δάσκαλό μου γι' αυτό το μεγάλο δώρο που έφερε στη ζωή μου και ελπίζω ότι όλο και περισσότεροι άνθρωποι θα αποφασίσουν να έρθουν σε επαφή με την υπέροχη ενέργεια του αγγελικού ρέικι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αγγελικό ρέικι
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ρέϊκι
» Ιστορία του Ρέικι
» Τι είναι η ενέργεια Reiki (Ρέικι)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Angels & wicca witchcraft :: Your first category :: ΡΕΙΚΙ-
Μετάβαση σε: